Sourozenci Veronika a Petr Zajícovi získali čtyři zlaté medaile na mezinárodním turnaji v Chorvatsku

26.07.2024

Veronika a Petr Zajícovi nezahálí ani o prázdninách. V sobotu 20.07.2024 soutěžili na mezinárodním turnaji AJP Tour v Chorvatsku, který pořádá Abu Dhabi, Spojených Arabských Emirátů.

Sourozenci Zajícovi soutěžili ve dvou disciplínách a to v Jiu-Jitsu v GI i v NO-GI. Tedy jak v kimonu, tak i ve sportovním rashguardu.

¨2x zlato pro Zajícovou: v GI a také v NO-GI

Veronice Zajícové dala v boji o zlato v GI zabrat soupeřka Branka Mujovic z Černé Hory. Je to držitelka černého pásku v Judu a mistryně Černé Hory v Jiu Jitsu. Zpočátku byla situace vyrovnaná (3-3), po cca minutě byl bodový stav 6-6. Ve druhé polovině zápasu Veronika přebrala aktivitu a zvítězila na body 10-6.

V NO-GI, v boji o zlato, Veronika s přehledem zvítězila. Soupeřku kromě bodové převahy uškrtila.

2x zlato pro Petra Zajíce

Péťa Zajíc byl také úspěšný. V disciplíně GI (s kimonem) od začátku sbíral systematicky body. Jeho skóre se zastavilo na 13-0 a kdyby nevypršel čas, tak by soupeře uškrtil.

V souboji o zlato v disciplíně NO-GI, porazil soupeře v necelých dvou minutách upáčením ruky.

Je to skvělý výsledek a výborná reprezentace jak oddílů, kde děti trénují, trenérů, tak i města Krnova a České republiky, odkud pocházejí.