Umělá inteligence vám zajistí perfektní překlad z několika desítek jazyků. Jak?

14.08.2024

Zakládáte zrovna cizojazyčný e-shop? Nebo pracujete v mezinárodní firmě a chcete přeložit ručně psané poznámky z online konference? Studujete a potřebujete špičkový překlad seminární práce? Ať tak, či onak – využijte umělou inteligenci! Proč je lepší než klasické překladače?

Chápání kontextu je základ kvalitního překladu

Překládání není pouze o jakémsi přepisování vět a slov. Chcete-li docílit opravdu přesného a kvalitního výsledku, musíte chápat kontext celého textu. Navíc je nutné vzít v potaz idiomy, kulturní odkazy a další nezanedbatelná specifika. Jedině na základě tohoto mixu je možné přemýšlet nad dobrým překladem, který nebude znít hloupě. A to je právě problém klasických starých překladačů, které jen mechanicky opisují slova a věty.

Oproti tomu překladač na bázi umělé inteligence je úplně jiná liga. Tyto aplikace totiž dokážou pochopit celý kontext konkrétního sdělení – ať už se jedná o článek na internetu, vlastnoručně psané popisky ze schůze, seminární práci, či celou knihu. V tomto ohledu je dobrým příkladem třeba populární Editee (dříve jste ji možná znali pod názvem Deeply). Ta si poradí s perfektním překladem do více než 31 světových jazyků. Navíc zpracuje i dokumenty ve formátu PDF, DOCX, PPTX. Ty následně převádí do textové podoby, kterou stačí pouze okopírovat a vložit.

Testovací demoverze překladače zdarma

Nejlepší bude, když si vyzkoušíte moderní AI překladač na vlastní kůži. Takový test přece jen vydá za tisíce a tisíce slov. Na webových stránkách zmíněné aplikace najdete možnost vyzkoušet si pětidenní testovací demoverzi zcela zdarma. Poté se můžete rozhodnout, zdali si zaplatíte některý z výhodných balíčků. V rámci dané platformy navíc získáte editační nástroj pro bleskurychlé generování textů.   

komerční sdělení

Fotka od Shelley Evans z Pixabay